Ocena Jakości Życia chorych na hormonozależnego raka piersi w trakcie terapii produktem leczniczym Lametta ®.

Zgodnie z Zaleceniami PTOK i ASCO inhibitory aromatazy (np. letrozol) są rekomendowane u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi w leczeniu neoadjuwantowym, adjuwantowym i w zaawansowanym raku piersi. W leczeniu neoadjuwantowym letrozol jest lekiem z wyboru.
W terapii adjuwantowej wczesnego raka piersi inhibitory aromatazy mogą być stosowane samodzielnie lub w sekwencji z tamoksyfenem w standardowej 5 letniej terapii, a u pacjentek z zajętymi węzłami chłonnymi w terapii 10 letniej.
W terapii zaawansowanego raka piersi inhibitory mogą być stosowane jako pierwsze lub kolejne leki w terapii hormonalnej. U pacjentek w tym stadium choroby z ujemnymi receptorami HER2-, inhibitory aromatazy mogą być stosowane w skojarzeniu z inhibitorami CDK4/6.

Lametta (letrozol) jest zarejestrowana w następujących wskazaniach do stosowania:
Leczenie neoadjuwantowe HER-2-ujemnego raka piersi z receptorami dla hormonów u kobiet po menopauzie, u których chemioterapia nie jest odpowiednim leczeniem, a natychmiastowa operacja nie jest wskazana.
Leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie z wczesnym stadium inwazyjnego raka piersi z receptorami dla hormonów.
Przedłużone leczenie uzupełniające u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym inwazyjnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem trwającym 5 lat.
Leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie.
Leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, występującej fizjologicznie lub wywołanej sztucznie, u których wystąpił nawrót lub progresja procesu nowotworowego, a które uprzednio były leczone lekami o działaniu przeciwestrogenowym.

Nie stwierdzono skuteczności produktu leczniczego u pacjentek z rakiem piersi bez receptorów dla hormonów.

Cel:
Raport Oceny Jakości Życia chorych na hormonozależnego raka piersi , leczonych produktem leczniczym Lametta ma za cel główny zebranie danych, weryfikację i opis: w jaki sposób terapia Lamettą wpływa na poprawę jakości życia chorych w ocenie lekarza prowadzącego.

Rekrutacja:
Ocenie poddane zostaną pacjentki po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi ze wskazaniem do leczenia inhibitorami aromatazy w ośrodkach onkologicznych w całej Polsce w 2025 roku.

Schemat badania:
Standardowa terapia produktem leczniczym Lametta polega na podawaniu leku doustnie w postaci tabletek w dawce 2,5 mg jeden raz dziennie. Lek Lametta dostępny jest w opakowaniach zawierających 30 tabletek powlekanych.
Po każdej wizycie lekarz opisze stan pacjentki w raporcie Ocena Jakości Życia Pacjentów. Wizyty kontrolne będą prowadzone nie rzadziej, niż co trzy miesiące. Stan pacjentek zostanie opisany na wizycie wstępnej i kolejnych wizytach kontrolnych na podstawie badania podmiotowego i przedmiotowego oraz analizy socjodemograficznej.

Ocena Jakości Życia prowadzona będzie w regularnych odstępach czasu zgodnych z przyjętym schematem dawkowania produktu leczniczego i kontynuowana będzie do czasu decyzji o zakończeniu leczenia podjętej przez lekarza prowadzącego, zmianie leku, rezygnacji z terapii lub zgonu chorego.
W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnienie formularza rejestracyjnego



Jeżeli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem możesz się zalogować do systemu




Ocena Jakości Życia chorych na hormonozależnego raka piersi
Chronione prawami autorskimi

Avitaris sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Powrót na stronę główną Pomoc merytoryczna: avitaris@avitaris.pl     Pomoc techniczna: pomoc@bm5.pl